Egypt - Hurghada - Grand Plaza

Autor: Erik Almášy | 23.5.2011 o 7:59 | (upravené 23.5.2011 o 14:48) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  144x

Nuž opäť Egypt. Opäť Hurghada. Rozhodnutie padlo vďaka malému množstvu destinácií v relatívne nízkej cenovej hladine a vysokej teplote v mieste pobytu. Májové termíny letecky z Košíc boli voľné, výber hotelov široký. Tak sme sa rozhodli vyberať. Po zrelej úvahe a výbere pár (podľa recenzií) skvelých hotelov, v cestovke nás dosť rýchlo schladili, kedže VŠETKY lety Košíc na máj boli zrušené. Buď odlet z Bratislavy alebo ostaneme doma. Takže rozhodnutie bolo, že letíme z BTS a dali sme aj na odporučenie šikovných pracovníčok z Kartaga na hotel GRAND PLAZA. Nočný rýchlik do BA, transfer na letisko, check-in, nalodenie sa, let, pristátie - všetko ako po masle.

Vybavenie vstupných víz, kontrola batožiny, prevzatie kufrov, opustenie prázdneho letiska - všetko do 10 minút. Až som bol prekvapený, ako rýchlo to prebehlo. Pred letiskom zástupca Kartaga usmernil dovolenkychtivých ľudí ku správnym autobusom a po krátkom čakaní, sme sa vydali na cestu k hotelu. Transfer trval asi 10-15 minút, bol to prvý hotel na trase, takže pohoda.

Hotel Grand Plaza :

Recepcia krásna a útulná, welcome drink pri check-in, 10 USD v pase a izba 20 metrov od pláže. Ku kľúču aj dve kartičky na plážové uteráky. Na prízemí v pravom krídle 009. Čím menšie číslo, tým bližšie k moru / pláži. Izba priestanná, jedna veľká posteľ, rýchlovarná kanvica, nočné stolíky, chladnička s 2 x 1L vody Baraka :) a flaška Coly a Fanty, trezor na kľúč a pár fľakov na stene. Celkovo izba pôsobí starším dojmom, tipoval som vek hotela tak na 15 rokov, počas pobytu dokonca opravovali na chodbách praskliny na múroch a následne maľovali. Sprcha a WC spoločné, štandartne na Egypt vyzerajúce. Kedže izba bola na prízemí, stačilo vybehnúť po pár schodíkoch a boli sme hneď pri pláži. Dvere na balkóne, ak ste zavreli úplne, tak sa zamkli a museli ste vojsť do izby klasicky z chodby. Ak ste mali kľúče vovnútri, tak asi cez recepciu riešiť. Treba dávať pozor a aj to malo logiku, kedže je to prízemie a prístup má ktokoľvek k izbe. Klimatizácia tiež už je za svojim zenitom, hlučná (ako traktor), ale funkčná. Fľaky na stene – tie vznikli zabíjaním komárov. Veľa komárov. Desiatky komárov. Žiadajte izby na prvom resp druhom poschodí, vyzbrojte sa repelentmi, odporúčam doniesť so sebou aj elektrické odpudzovače – jeden chemický, jeden zvukový. Alebo aj dva. Priemerne sme išli spať okolo tretej ráno, po vyhubení všetkých bzzzzzzzzúkajúcich potvor. Neotvárajte balkón večer, v noci, ráno a radšej ani cez deň. Žiaľ, upratovači pri rannom upratovaní ho otvoria dokorán na 20 minút a o nočný lov máte postarané. Je to veľmi negatívna časť dovolenky. Na druhý deň cupital po kúpelni veľký šváb. Výmena izby do 10 minút, ponúkli nám ako alternatívu izbu 200 metrov od pláže, pri hlavnej ceste s výhladom na security pri bráne. Ani sa nevyjadrujem k logike človeka na recepcii, iná vraj nie je. Tak som mu ponúkol 10 USD (ktoré nedostal), a izba na poschodí 105 a dokonca ešte bližšie k moru a so super výhľadom. Počet komárov klesol na cca. 5 denne, smrad nebol, záchod netiekol, klíma hučala ešte viac, trezor na digital code. A pre mňa totálna záhada – zamykanie balkóna aj na poschodí. Tam by som sa teda vymknúť nechcel :-)

Za izbu dávam 5 bodov z 10 (komáre, krvavé fľaky, zatuchnutý smrad, pretekajúci záchod,hlučná klíma)

Pláž :

Dostatok lehátok, slnečníkov, čisto, upravené, stolíky, vetrolamy - keďže tam stále fúka silný vietor, vstup do mora pozvoľný, ale po 5 metroch sa prudšie zvažuje a sem-tam aj väčšie kamene sú. Rybky plávu, úlomky korálov pichajú, občasne aj medúzky sa objavia.Veľké mínus – žiadna hudba, len ponuky na výlety, masáže, pedikúru, padák za 80 € (pre porovnanie Tunis bol za 30 USD),rozhovory a ruský krik z vedľajších lehátok. „Rezervovať“ lehátka nie je nutné, ale kvôli vetrolamom sa oplatí, lebo si ani časopis neprečítate. Vietor vykmáše strany. Plážové hry animačného teamu žiadne. No sem-tam volejbal. Strašná nuda.

Za pláž 7/10 (Nuda, žiadna hudba)

Reštaurácia, snack bar, pool bar :

Štandart na Egypt, dostatok stolov, čisto, upravené, klimatizované, stále dostatok jedla v ponuke, inak klasika raňajky – omeleta, maslo, džem, vajcia, gulky s mliekom, sladké pečivo atď. Obed klasika – cestoviny – tu vyzdvihujem šikovného kuchára, veľmi chutné a omáčku vyrobí priamo pred vami na želanie z čoho len chcete. Inak ako stále kuriatko (atletické – chudé), koláče, ryby, zemiaky, hranolky, palacinky, dusená zelenina, hovädzie mäso (chutilo ako ťavie). Proste dostatok všetkého, ale po týždni sa to zunuje. Večera – podáva sa vonku (večer vietor ustal), mierne nedomyslené s miestami na stolovanie, pobehovali tam ľudia s naloženými taniermi a nebolo si kde sadnúť. Obsluha tiež pokrivkávala v príprave stolov, chýbal príbor, neodnesené taniere atď. Zaujímavé však bolo, že ked sa objavili dovolenkujúci egypťania (s náramkom AI) bleskom bol stôl pripravený a dokonca aj pitie im nosili čašníci. Každý druhý deň bol kebab do placky. Tiež vynikajúce to bolo. A raz pečené banány na masle - výborná príloha ku kuriatku. Pool Bar – nával ľudí ( a to v máji bol poloprázdny hotel) a iba jeden čapujúci egypťan. Postmix – cola, fanta, 7up, mirinda. Pivo, víno, vodka, rum, gin, whiskey – zvláštnej chute. Vraj 40%, noo na slnku 10 drinkov a mohol som kludne sadnúť do auta. Gin bol so 7UP, kedže tonik nebol, vodka chutila desne hnusne. Jediné chutné niečo bolo červené víno + cola. Samostatne víno sa nedalo, tak som radšej pokazil chuť coly :-)

Za gastronomické veci + služby 8/10 ( preferencia domácich hostí, neupravené stoly, zmätky pri večery vonku, špinavý príbor a plusom živá hudba a fakt skvelé cestoviny)

Animačný team + zábava + akcie.

Hneď na úvod - dávam NULA. Ak by sa dalo dať menej. Tak to majú. Aquagym (asi 7 sovietskych korpulentných dám) + volejbal (domáci egypťania a dvaja dovolenkári)+ latino kurz (v počte účastníkov 2, z toho jeden animátor). To bol program cez deň a jediný zdroj hudby na hodinu. Slabé a nudné. Večerný program nestál za nič. Brušné tanečnice a ich národné tance v trvaní 2 hodiny v kuse. Prvý večer OK, ale každý večer ?????? Žiadna interakcia s ľuďmi, sedeli tam ako pampúchy a nudili sa. Moderátor sa snažil vyvolať aspoň tlieskanie do rytmu, ale ani to mu nevyšlo. Mal som pocit, že si len musia splniť povinnosť a koniec. No a uvádzané to bolo v ruštine. No a ideme na to : ruština je komunikačný jazyk v tomto hoteli. Program po rusky, komunikáciu v ruštine, obsluha detto. Rozumiem, že 99% hostí bolo z Ruska a iných priľahlých gubernií, ale boli tam aj Nemci, Česi, Poliaci a Slováci. Pripadá mi nonsens večerný program (aj keď bol na hovno) uvádzať „pa rusky“. Aspoň nejaké zadosťučinenie bolo, keď sa ma čašník opýtal či hovorím rusky a ja na to, že nie som fucking russian. Tak hneď úsmev a výdych a pokecali sme...Ku večeri vonku raz bol chlapík, čo spieval. Taký príjemný podmaz to bol, aj keď občas netrafil správnu tóninu, a raz bol husľový virtuóz, tak tam klobúk dole, to bolo super. Rusi sú drzí, hluční, nevychovaný národ, ktorí len obťažuje svojou prítomnosťou ehm pardon správaním sa. Obsadené lehátko uterákom ráno, vám s úsmevom obsadia matriošky a uterák odhodia. A ešte sa rozčuľujú, že čo tam chceme. Naložia si 4 kopcovité taniere a len to rozrýpu a nezjedia. Zoberú si 4 pivá, 6 vodiek, 3 giny, 6 whiskey a odpijú z piva a odídu a všetko nechajú tak. Majstri sveta vo všetkom, a hlavne v otravovaní. Vizuálna stránka hotela, záhrada, bazén, čistota atď. Tak tu musím spomenúť čistú vodu v bazéne, sedenie pri bare na stoličkách pod vodou, upravené prostredie, záhrada, udržiavaná neustále. Prebiehajúce opravy (opretý rebrík 4 dni o presklenú fasádu reštaurácie) chápem, keďže hotel nepatrí k novým. Napr. Jungle Aquapark bol vo výstavbe a pracovali v noci, aby neobťažovali hostí.

Dlažba okolo bazéna na niektorých miestach môže spôsobiť zranenie, nebezpečné rozhegané chrómové madlá na vstup / výstup z vody, pleseň nad hladinou vody na obklade. Opravy na chodbách, maľovanie, občas špinavý príbor, nepripravený stôl, neodnesené dojedené jedlo aj 20 minút po dojedení, nestíhajúca obsluha v pool bare. Vyzerá to tak, že nie som spokojný s ničím, ale Egypt bol absolvovaný štvrtýkrát, a desiatka iných destinácií k tomu a mám s čím porovnávať. Možno celkový dojem bol pokazený našimi naštastie bývalými červenými bratmi, húfom / rojom komárov a chýbajúcim večerným programom, ale aj to sú detaily ktoré ovplyvňujú dovolenku.

A žiaľ, tento hotel, nebudem odporúčať , aj keď bol vychválený do nebies ako cestovkou, tak aj recenziami.

Ak niekto je imúnny voči komárom, ovláda perfektne ruštinu a nepotrebuje večerný život a ide spať o 9tej po večeri, tak ten nech tam ide. Ako vo všeobecnosti nebolo zle, dovolenka splnila svoj účel, ale práve tie detaily dokážu mrzieť a žial, tie ostávajú v pamäti často a dlho...

Celkové hodnotenie : 5/10

Chýbajúci večerný program silno ovplyvnil celkové hodnotenie. Verím, že môj rozhovor s hlavným animátorom padol na úrodnú pôdu a že sa to tam zmení. Pretože keď sa celý deň nudíte na pláži, očakávate aspoň večer nejakú zábavu. A to opakované každovečerné natriasanie sa špekatých tanečníc veru nie je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?